Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Pakiety szybowe do budownictwa zeroenergetycznego

Materiały prasowe  |  15.01.2013
Dom jednorodzinny z przeszkleniami CLIMATOP LUX
Dom jednorodzinny z przeszkleniami CLIMATOP LUX
Josefine Unterhauser

Stolarka okienna powinna być dostosowana do nowych warunków technicznych i wymagań dyrektywy unijnej 2010/31/UE, która stawia za cel budowanie obiektów o niemal zerowym zużyciu energii. Pakiety szybowe CLIMATOP LUX firmy Glassolutions pozwalają produkować okna pozyskujące energię ze słońca.

Wdrożenie Dyrektywy Unijnej 2010/31/UE oznacza całkowitą zmianę standardów energetycznych nowo budowanych i modernizowanych obiektów. Zmiany w projekcie nowych warunków technicznych to między innymi podniesienie minimalnych wymagań dotyczących charakterystyki energetycznej budynku EP do poziomu niskoenergochłonnego oraz obniżenie współczynników przenikania ciepła dla stolarki okiennej i drzwiowej.

Instrumentem wspierającym rozwój energooszczędnego budownictwa ma być realizowany w latach 2013–2018 program dopłat NFOŚiGW do kredytów na domy energooszczędne. Jednym ze wskazań autorów programu jest m.in. stosowanie szyb o wysokim współczynniku przepuszczalności promieniowania słonecznego.
Firma Glassolutions, która od 1994 r. jest częścią koncernu Saint-Gobain, wyprzedzając potrzeby rynku wprowadziła zestawy o dodatnim bilansie energetycznym, które przyczynią się do zrewolucjonizowania nowoczesnych technologii okiennych. Potrójny pakiet szybowy CLIMATOP LUX zatrzymuje energię wewnątrz budynku, a jednocześnie pozwala na darmowe uzyski ciepła z promieni słonecznych na poziomie nawet do 62%, dzięki czemu doskonale odpowiada wymaganiom budownictwa niskoenergochłonnego.

Istotą budynków niemal zeroenergetycznych jest minimalne zapotrzebowanie na energię konwencjonalną. Większość energii do ogrzewania powinna pochodzić ze źródeł odnawialnych lub pasywnych uzysków z energii słonecznej i wnętrza budynku. Dlatego w „Podręczniku dobrych praktyk” w programie NFOŚiGW zawierającym zalecenia do projektowania zrównoważonych budynków określono optymalne parametry współczynnika przepuszczalności energii promieniowania słonecznego dla szyb dwukomorowych na poziomie g≥0,5. Zestawy CLIMATOP LUX charakteryzuje parametr zysków ciepła solar factor g=0,62 i współczynnik przenikania ciepła na poziomie Ug=0,6 W/m²·K. To pierwsze na rynku zestawy szybowe, które pozwalają generować nadwyżkę energii do ogrzewania pomieszczeń. Najlepsze efekty można uzyskać umieszczając przeszklenia CLIMATOP LUX od nasłonecznionej strony południowej. Im większa powierzchnia przeszkleń, tym więcej pasywnej energii do ogrzewania pomieszczeń.

W pakietach szybowych CLIMATOP LUX wykorzystano opatentowaną powłokę PLANITHERM LUX nałożoną na zewnętrzna szybę zestawu, która odbija krótkie fale ciepła emitowanego przez domowe urządzenia i ludzi. Zastosowana od strony wewnętrznej maksymalizuje zyski ciepła. Okna z zestawami CLIMATOP LUX przepuszczają do pomieszczeń nawet 70% więcej krótkofalowego promieniowanie słonecznego niż tradycyjne zestawy trzyszybowe ze szkłem o emisyjności 1%. Szczelne połączenie na styku szklenia z ramą dzięki zastosowaniu ciepłych ramek Swisspacer eliminuje możliwość występowania mostków termicznych.


Jesteś pracownikiem firmy budowlanej albo projektantem/ architektem? Specjalizujesz się w dziedzinie izolacji lub studiujesz budownictwo? Jeśli jesteś związany z szeroko pojętą branżą izolacyjną lub budowlaną, możesz łatwo zyskać dostęp do fachowych artykułów i najnowszych informacji z branży. Zamów bezpłatny newsletter serwisu www.izolacje.com.pl.

 

 

 

 

 
W zestawach szybowych CLIMATOP LUX użyto transparentne szkło float i opatentowane rozwiązanie powłok niskoemisyjnych, które są przezroczyste dla promieniowania słonecznego. Dzięki temu zestawy wykonywane w tej technologii pozwalają na emisję aż 73% światła do wnętrz pomieszczeń. Takie parametry pozwoliły na uzyskanie klasy „A” według metodologii związku Polskie Okna i Drzwi.

Uwaga konkurs!

W nowym roku firma Glassolutions rozpoczyna konkurs, w którym nagrodą główną jest refundacja kosztów zakupu okna z szybą Climatop LUX w klasie energetycznej „A”. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy dokończyć zdanie umieszczone na stronie internetowej producenta i zarejestrować się.
Każdy, kto kupi dowolne okno z zestawem szybowym Climatop LUX w okresie od 1 grudnia 2012 do 31 marca 2013 może liczyć na refundację kosztu przez producenta. Zadanie konkursowe polega na uzupełnieniu na stronie internetowej www.szybydwukomorowe.pl zdania zaczynającego się od słów „Tylko z szybami Climatop LUX możemy….”. O wygranej decyduje inwencja i znajomość zalet produktu. Spośród nadesłanych do zgłoszeń jury konkursu wybierze trzy najlepsze rozwiązania, które zostaną uhonorowane nagrodami I, II i III stopnia. Laureat pierwszego miejsca wygra refundację zakupu dowolnych okien z szybą Climatop LUX do wysokości nawet 5 tys. PLN, natomiast pozostali zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci tabletu IPAD i kamery cyfrowej Full HD.

Potrójne zestawy z transparentnego szkła float z niskoemisyjnymi powłokami PLANITHERM LUX izolują pomieszczenia od zimna równie efektywnie, jak murowana ściana o współczynniku przenikania ciepła U=0,6 W/m²·K. Kilkaset razy cieńsze niż ludzki włos warstwy metali szlachetnych na szybach odbijają fale podczerwone z powrotem do wnętrza budynku, a przy tym delikatnie emitują naturalną energię z promieni słonecznych. Roczny uzysk energii z przeszkleń o powierzchni 25 m² wynosi ok. 25 tysięcy kW, co odpowiada oszczędności kosztów spalenia 100 l oleju opałowego! Szyby Climatop LUX pozwalają ponadto wypełnić wnętrza światłem, co jest ważną zaletą szczególnie zimą. Opatentowane połączenie szkła float i powłok PLANITHERM LUX sprawia, że zestawy szybowe przepuszczają aż 73% białego światła. Zestawy szybowe Climatop LUX uzyskały najwyższą klasę energetyczną A według precyzyjnej metodologii związku Polskie Okna i Drzwi, co stanowi najlepsze potwierdzenie ich właściwości.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak zatrzymać ciepło i ochronić dom przed zimnem?


Markizy tarasowe oraz markizy balkonowe sprawdzają się idealnie także w domach jednorodzinnych. Dużym zainteresowaniem... ZOBACZ »


Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »


"Wirtualne malowanie" - wykonaj sam symulację online »

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Obok wiedzy na temat produktów, równie istotna jest znajomość technologii, którą... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »


Zgarnij bony o wartości 100zł. Zobacz jak »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?

3 kroki do Super CashBack
czytaj dalej »

Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Płynne membrany poliuretanowe - gdzie je stosować?

Uszczelnianie obiektów inżynieryjnych - jak to robią specjaliści?

Siła związania do podłoża przekraczająca 20 kg/cm2, wysoka odporność na niszczące czynniki eksploatacyjne...
czytaj dalej »

Jak prawidłowo chronić ściany fundamentwe i zapewnić gwarancję żywotności obiektu? czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... czytaj dalej »

Jak mocować elewacje wentylowane?


Jak w realnych warunkach zachowują się różne systemy mocowań elewacji wentylowanych? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »


W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturę zeszklenia, wówczas żywica nie jest... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.