Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Najlepsze projekty dla ochrony klimatu

Materiały prasowe  |  07.01.2013
www.europa.eu

Krajowa Agencja Poszanowania Energii jest partnerem ogólnoeuropejskiej kampanii informacyjnej „Świat, jaki lubisz. Klimat, który Ci odpowiada”, w ramach której 6 lutego rozpocznie się europejski konkurs na najlepsze projekty rozwiązań redukujących emisję dwutlenku węgla.

„Świat, jaki lubisz. Klimat, który Ci odpowiada" to nowa kampania informacyjna Komisji Europejskiej dotycząca działań w dziedzinie klimatu.

Społeczeństwo europejskie musi przejść na gospodarkę niskoemisyjną, w której ograniczone zostaną emisje dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych. Przejście na gospodarkę niskoemisyjną spowoduje utworzenie nowych, tzw. zielonych miejsc pracy i przyniesie także inne korzyści, takie jak niższe rachunki za energię, wygodne i nowoczesne domy, czystsze powietrze i lepszy transport publiczny.

Celem kampanii jest pokazanie rozwiązań i najlepszych praktyk stosowanych przez obywateli, przedsiębiorstwa i władze w całej Unii Europejskiej. Dotyczy to pięciu obszarów: podróży i transportu, produkcji i innowacyjności, budownictwa i mieszkalnictwa, zakupów i jedzenia, wtórnego wykorzystania i recyklingu.

Kampania „Świat, jaki lubisz. Klimat, który ci odpowiada“ przygotowuje się do ogólnounijnego konkursu na najbardziej innowacyjne i inspirujące projekty rozwiązań niskoemisyjnych wnoszących realny wkład w przeciwdziałanie zmianie klimatu na terenie całej Europy, który ma się rozpocząć 6 lutego 2013 r.  

Do konkursu można zgłosić każdy projekt (niezależnie od jego skali), który przyczynia się do redukcji lub zapobiegania emisji CO2 i poprawy jakości życia. Chodzi o najbardziej oryginalne i pionierskie inicjatywy niskoemisyjne. Zgłosić się mogą osoby prywatne, przedsiębiorcy, firmy, organizacje publiczne i prywatne.

Projekt można zgłosić za pomocą formularza internetowego, przedstawiając go w sposób opisowy, za pomocą zdjęć i materiałów wideo. Dziesięć najlepszych projektów wybierze publiczność w drodze głosowania. Spośród nich jury wybierze trzy zwycięskie projekty. W każdym z następujących krajów: w Bułgarii, na Litwie, w Polsce, Portugalii i we Włoszech wybranych zostanie pięć zwycięskich projektów, które jesienią 2013 roku zostaną zaprezentowane w ogólnokrajowych kampaniach billboardowych.

Źródło: KAPE


Jesteś pracownikiem firmy budowlanej albo projektantem/ architektem? Specjalizujesz się w dziedzinie izolacji lub studiujesz budownictwo? Jeśli jesteś związany z szeroko pojętą branżą izolacyjną lub budowlaną, możesz łatwo zyskać dostęp do fachowych artykułów i najnowszych informacji z branży. Zamów bezpłatny newsletter serwisu www.izolacje.com.pl.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak zatrzymać ciepło i ochronić dom przed zimnem?


Markizy tarasowe oraz markizy balkonowe sprawdzają się idealnie także w domach jednorodzinnych. Dużym zainteresowaniem... ZOBACZ »


Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »


"Wirtualne malowanie" - wykonaj sam symulację online »

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Obok wiedzy na temat produktów, równie istotna jest znajomość technologii, którą... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »


Zgarnij bony o wartości 100zł. Zobacz jak »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?

3 kroki do Super CashBack
czytaj dalej »

Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Płynne membrany poliuretanowe - gdzie je stosować?

Uszczelnianie obiektów inżynieryjnych - jak to robią specjaliści?

Siła związania do podłoża przekraczająca 20 kg/cm2, wysoka odporność na niszczące czynniki eksploatacyjne...
czytaj dalej »

Jak prawidłowo chronić ściany fundamentwe i zapewnić gwarancję żywotności obiektu? czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... czytaj dalej »

Jak mocować elewacje wentylowane?


Jak w realnych warunkach zachowują się różne systemy mocowań elewacji wentylowanych? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »


W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturę zeszklenia, wówczas żywica nie jest... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.