Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Najlepsze projekty dla ochrony klimatu

Materiały prasowe  |  07.01.2013
www.europa.eu

Krajowa Agencja Poszanowania Energii jest partnerem ogólnoeuropejskiej kampanii informacyjnej „Świat, jaki lubisz. Klimat, który Ci odpowiada”, w ramach której 6 lutego rozpocznie się europejski konkurs na najlepsze projekty rozwiązań redukujących emisję dwutlenku węgla.

„Świat, jaki lubisz. Klimat, który Ci odpowiada" to nowa kampania informacyjna Komisji Europejskiej dotycząca działań w dziedzinie klimatu.

Społeczeństwo europejskie musi przejść na gospodarkę niskoemisyjną, w której ograniczone zostaną emisje dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych. Przejście na gospodarkę niskoemisyjną spowoduje utworzenie nowych, tzw. zielonych miejsc pracy i przyniesie także inne korzyści, takie jak niższe rachunki za energię, wygodne i nowoczesne domy, czystsze powietrze i lepszy transport publiczny.

Celem kampanii jest pokazanie rozwiązań i najlepszych praktyk stosowanych przez obywateli, przedsiębiorstwa i władze w całej Unii Europejskiej. Dotyczy to pięciu obszarów: podróży i transportu, produkcji i innowacyjności, budownictwa i mieszkalnictwa, zakupów i jedzenia, wtórnego wykorzystania i recyklingu.

Kampania „Świat, jaki lubisz. Klimat, który ci odpowiada“ przygotowuje się do ogólnounijnego konkursu na najbardziej innowacyjne i inspirujące projekty rozwiązań niskoemisyjnych wnoszących realny wkład w przeciwdziałanie zmianie klimatu na terenie całej Europy, który ma się rozpocząć 6 lutego 2013 r.  

Do konkursu można zgłosić każdy projekt (niezależnie od jego skali), który przyczynia się do redukcji lub zapobiegania emisji CO2 i poprawy jakości życia. Chodzi o najbardziej oryginalne i pionierskie inicjatywy niskoemisyjne. Zgłosić się mogą osoby prywatne, przedsiębiorcy, firmy, organizacje publiczne i prywatne.

Projekt można zgłosić za pomocą formularza internetowego, przedstawiając go w sposób opisowy, za pomocą zdjęć i materiałów wideo. Dziesięć najlepszych projektów wybierze publiczność w drodze głosowania. Spośród nich jury wybierze trzy zwycięskie projekty. W każdym z następujących krajów: w Bułgarii, na Litwie, w Polsce, Portugalii i we Włoszech wybranych zostanie pięć zwycięskich projektów, które jesienią 2013 roku zostaną zaprezentowane w ogólnokrajowych kampaniach billboardowych.

Źródło: KAPE


Jesteś pracownikiem firmy budowlanej albo projektantem/ architektem? Specjalizujesz się w dziedzinie izolacji lub studiujesz budownictwo? Jeśli jesteś związany z szeroko pojętą branżą izolacyjną lub budowlaną, możesz łatwo zyskać dostęp do fachowych artykułów i najnowszych informacji z branży. Zamów bezpłatny newsletter serwisu www.izolacje.com.pl.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Budujesz lub remontujesz? Sprawdź ceny materiałów!


Niezależnie od tego, jak duże przedsięwzięcie przed Tobą, warto być zaopatrywał się w miejscu z gwarancją zapasu, ceny i dostępności... ZOBACZ »


Szkło piankowe - czego jeszcze o nim nie wiesz?

Wibroizolacja i wibroakustyka - co warto wiedzieć?

Dzięki swoim właściwościom – m.in. wysokiej odporności na ściskanie, wodoszczelności, paroszczelności... czytaj dalej » Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających klientów. czytaj dalej »

Zatrzymaj ciepło i ochroń dom przed zimnem »


Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też... ZOBACZ »


Wybierz najlepszy materiał do ocieplenia budynku »

Balkony i tarasy - jaką technologię wykonania wybrać?

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji... czytaj dalej » Bardzo istotne jest odpowiednie wykończenie okapu tarasu czy balkonu... czytaj dalej »

Najtańszy sposób na wykonanie stropu? Sprawdź »


Przekonaj się, jak wiele zalet ma nowa generacja stropów gęstożebrowych ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu.... ZOBACZ »


Jakie są rodzaje płyt warstwowych?

Prace uszczelniające - postaw na niezawodne rozwiązania »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Obecna praktyka projektowania i wykonywania budowli ziemnych i podłoży nawierzchni drogowych mnoży przypadki zastosowania... czytaj dalej »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Ilość energii jaką jest w stanie „wyprodukować” dany system fotowoltaiczny, zależy w głównej mierze od...  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Planujesz renowację budynku? Zobacz »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » Jeśli docieplenie z zewnątrz nie jest możliwe, co jest częste w przypadku obiektów zabytkowych, mamy... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
1/2020

Aktualny numer:

Izolacje 1/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szron na dachu
  • - Ile można zyskać na termomodernizacji?
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.