Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Budynki energooszczędne z produktami Termo Organiki

Materiały prasowe  |  12.12.2012  |  1
Termo Organika przygotowuje dla inwestorów budujących domy energooszędnych atrakcyjną cenowo ofertę.
Termo Organika przygotowuje dla inwestorów budujących domy energooszędnych atrakcyjną cenowo ofertę.

Termo Organika dostarczy inwestorom budującym domy energooszędne pakiet ciekawych projektów domów wraz z kompletnym systemem ociepleń spełniającym wymogi NFOŚiGW w atrakcyjnej cenie.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z początkiem 2013 r. wprowadzi program wspierający budownictwo energooszczędne
– „Dopłaty do kredytów na budowę domów energooszczędnych”. Planowany budżet programu do 2018 r. wyniesie 300 mln zł i umożliwi budowę ok. 12 tys. domów oraz mieszkań w wysokim energooszczędnym standardzie.

Jakie wymagania należy spełnić, aby uzyskać dofinansowanie?

Obecnie polscy inwestorzy wciąż dość ogólnikowo traktują kwestię przyszłych kosztów eksploatacyjnych, w związku z tym bardzo często przepłacamy za ogrzewanie budynku. Zużywamy np. 2 razy więcej energii na jednostkę powierzchni mieszkaniowej, niż inne kraje Europy Zachodniej o podobnym klimacie. NFOŚiGW poprzez wprowadzenie programu dopłat promuje budownictwo energooszczędne i przygotowuje zarówno wykonawców, inwestorów, jak i producentów materiałów budowlanych do mającej obowiązywać od 2020 r. we wszystkich państwach UE, dyrektywy o „niemal zerowym” zapotrzebowaniu budynków na pierwotne ciepło.

Wysokość dopłat będzie uzależniona od wysokości wskaźnika EUco, czyli całkowitego zużycia energii użytkowej potrzebnej do ogrzania budynku. W przypadku domu energooszczędnego zużycie nie może być większe niż 40 kwh/m² rocznie, a w przypadku domu pasywnego nie większe
niż 15 kwh/m². Projekty będą rozpatrywane przez autoryzowanych weryfikatorów wg wytycznych ustanowionych przez NFOŚiGW i jeśli projekt zostanie zaakceptowany, można zawrzeć umowę z wykonawcą oraz złożyć w banku wniosek o kredyt. Przekazanie pieniędzy będzie się odbywać bezgotówkowo, tzn. dopłaty będą wypłacane bezpośrednio na konto kredytowe beneficjenta.
Zakończenie realizacji inwestycji musi nastąpić w terminie do 3 lat od dnia podpisania umowy kredytu.

Także Termo Organika, przy okazji unikalnego w skali kraju programu NFOŚiGW, chce pomóc inwestorom. Pracuje nad pakietem, który wspólnie z wybranymi pracowniami architektonicznymi ma na początku roku przedstawić wszystkim zainteresowanym dofinansowaniem. Chce w atrakcyjnej ofercie dostarczyć inwestorom kompletny system dociepleń wraz z ciekawymi projektami domów, które spełnią wytyczne Funduszu.

Styropian Termo Organiki był już wykorzystywany w pierwszym w Polsce modelowym domu pasywnym oraz przy budowie pasywnej hali sportowej czy kościoła.

Korzyści związane z budową domu w technologii budownictwa energooszczędnego to przede wszystkim niższe koszty wieloletniej eksploatacji – niższe rachunki za ogrzewanie, a także niższe koszty kredytu. Głównym celem projektu jest również ograniczenie emisji dwutlenku węgla o ok. 50 000 ton rocznie.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »


W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturę zeszklenia, wówczas żywica nie jest... ZOBACZ »


Szukasz materiałów budowlanych dobrej jakości?

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Obok wiedzy na temat produktów, równie istotna jest znajomość technologii, którą... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »


Opłacalność paneli fotowoltaicznych - najnowsze informacje i porady »

Uszczelnianie obiektów inżynieryjnych - jak to robią specjaliści?

W przyszłym roku nastąpią znaczne podwyżki cen energii elektrycznej, dlatego też warto zastanowić się nad montażem paneli fotowoltaicznych.
czytaj dalej »

Jak prawidłowo chronić ściany fundamentwe i zapewnić gwarancję żywotności obiektu? czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie trudnych powierzchni! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Doszczelniając przegrodę od strony wewnętrznej budynku ograniczamy przenikanie pary wodnej do warstwy izolacyjnej, natomiast... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Sprawdzony sposób na przyspieszenie ocieplenia »

W budynkach nowo wznoszonych barierę dla wody gruntowej stanowi hydroizolacja zewnętrzna ścian piwnic i izolacja pod płytą fundamentową... czytaj dalej » Jakiego produktu użyć, by aplikacja była łatwa, efektywność większa, a tempo pracy ekspresowe? czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji podłóg, dachów i fasad?


Istotną różnicą pomiędzy styropianami białymi i grafitowymi jest ich odporność na ZOBACZ »


Zgarnij bony o wartości 100zł. Zobacz jak »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?

3 kroki do Super CashBack
czytaj dalej »

Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu... czytaj dalej »

Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.