Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Kolejni producenci dają gwarancję jakości styropianu

Materiały prasowe  |  17.09.2012

Kolejne firmy przystąpiły do Programu Gwarancji Jakości Styropianu, którego celem jest kontrola płyt styropianowych oferowanych na polskim rynku.

Do Programu dołączyły firmy: Albaterm, Izolbet, Jantoń4J, PPUH Polstyr i Styropmin.

Program Gwarancji Jakości Styropianu wystartował w czerwcu 2012 r. Przedsięwzięciu patronuje Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS).
Biorą już w nim udział: AUSTROTHERM, Przedsiębiorstwo Barda, Dom-Styr, PPU Ekobud, Zakład Produkcji Styropianu Eurotermika, FWS Fabryka Wyrobów Styropianowych, Genderka, ZBWMB Jan Gutkowski, Knauf Industries Polska, Neotherm , NTB, Paneltech, Promax, Styrokon, Styropian Plus, Wytwórnia Styropianu Styromap, Styropoz oraz Termex.

Celem Programu jest kontrola płyt styropianowych oferowanych na polskim rynku oraz eliminowanie z rynku styropianów o parametrach niezgodnych z rzeczywistością.

Warunkiem udziału w Programie jest zobowiązanie się producenta do czytelnego oznakowania wyrobów i rzetelnego informowania nabywców o cechach deklarowanych oferowanego styropianu.
Uczestnicy Programu oznaczą  swoje produkty dodatkową tabelą wielkości 10x30 cm informującą o najważniejszych cechach deklarowanych styropianu: wytrzymałości na ściskanie, współczynniku przewodzenia ciepła oraz minimalnej wadze jednego metra sześciennego danego typu styropianu.

Program Jakości Styropianu
Wzór dodatkowego oznakowania wyrobu w Programie Gwarancji Jakości Styropianu


Dodatkowe oznakowanie nie tylko ułatwi klientowi wybór odpowiedniego dla jego potrzeb styropianu, ale także da mu możliwość sprawdzenia czy wyrób spełnia deklarowane parametry. Samodzielną kontrolę będzie można przeprowadzić ważąc paczkę styropianu i porównując wynik z podaną na opakowaniu minimalną wagą danej odmiany. Wynik ważenia należy podzielić przez objętość paczki, która zazwyczaj wynosi 0,3m3. Minimalne wagi 1m³ styropianu poszczególnych odmian są następujące:

styropian waga
Tabele PSPS do weryfikacji parametrów styropianu


Informacja o gęstości ani o wadze styropianu nie jest wymagana przepisami i standardowo nie znajduje się na opakowaniach. Jednak to właśnie waga świadczy o jakości produktu. Uczestnicy Programu Gwarancji Jakości Styropianu zgadzają się ujawnić wagę swoich wyrobów i umieścić ją na paczkach. Dzięki Programowi konsument, który zdecyduje się na zakup styropianu, może upewnić się, że kupuje bezpieczny i pełnowartościowy  produkt, który w przyszłości rzeczywiście pozwoli oszczędzać na kosztach ogrzewania.

Jeszcze we wrześniu br. ruszy pierwszy cykl weryfikacji styropianu dostępnego na rynku – niezależna komisja we współpracy z notyfikowanym laboratorium badawczym pobierze próbki styropianu z rynku i skontroluje ich jakość. Drugi etap kontroli rozpocznie się na początku 2013 r. Producenci, których wyroby dwukrotnie przejdą taki sprawdzian, otrzymają Certyfikat i Znak Jakości Styropianu.

Więcej informacji

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Planujesz remont balkonu lub tarasu? Sprawdź »

7 zalet stosowania płyt warstwowych

Aby balkon lub taras nie sprawiał właścicielom kłopotów podczas użytkowania...
czytaj dalej »

Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, szczególnie halowe użyteczności publicznej, przemysłowe i rolnicze bez obudowy... czytaj dalej »

Alternatywa dla wełny i styropianu »


W porównaniu do tradycyjnych metod izolacji dachu... ZOBACZ »


Konsole do elewacji wentylowanych - wiedz więcej »

Która fuga szybko wiąże i jest łatwa w utrzymaniu czystości?

Umożliwiają osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych na poziomie poniżej... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Jak zabezpieczyć wnętrze przed dużym nasłonecznieniem?

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też.. czytaj dalej »

Jak pozbyć się grzyba z elewacji?


Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na... ZOBACZ »


Szukasz specjalistycznych noży ręcznych?

Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »

Noże z mechanizmem cofania ostrza do rękojeści, z ostrzem ukrytym w konstrukcji... czytaj dalej » Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Papa podkładowa - przepłacanie czy oszczędność?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Wśród budowniczych wciąż trwa otwarta dyskusja na temat potrzeby stosowania papy podkładowej...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Żaluzje zewnętrzne - dlaczego warto je zamontować?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

To doskonała inwestycja, która nie tylko podnosi wartość budynku mieszkalnego...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
4/2020

Aktualny numer:

Izolacje 4/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Co wpływa na trwałość i niezawodność ETICS?
  • - Balkony – projektowanie numeryczne złączy z uwzględnieniem wymagań cieplno-wilgotnościowych od 1 stycznia 2021 roku
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.