Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Tynkowanie z mieszankami Baumit

Materiały prasowe  |  13.08.2012
Lekki tynk gipsowy – Baumit Ratio 2000
Lekki tynk gipsowy – Baumit Ratio 2000

Wśród produktów Baumit do tynkowania ważne miejsce zajmują tynki gipsowe, które pozwalają uzyskać gładkie powierzchnie. W ofercie firmy pojawiły się nowe produkty.

Lekki tynk gipsowy – Baumit Ratio 2000

Baumit Ratio 2000 to fabrycznie przygotowana mieszanka tynkarska przeznaczona do wykonywania jednowarstwowych tynków gipsowych wewnątrz pomieszczeń. Można ją stosować w pomieszczeniach suchych, o zwykłej wilgotności powietrza, a także w tych o podwyższonej wilgotności tj. w kuchniach i łazienkach, pod warunkiem wykonania izolacji. Tynk Baumit Ratio 2000 jest łatwy i szybki w obróbce, z dużą ilością lekkich wypełniaczy. Pozwala uzyskać naturalnie gładką powierzchnię tynku. Jest ogniochronny oraz otwarty dyfuzyjnie, dzięki czemu reguluje klimat w pomieszczeniu.

Tynk można nakładać ręcznie lub przy pomocy agregatu tynkarskiego. Przygotowaną masę tynkarską można nanosić na ściany i sufity z cegieł, pustaków i betonu oraz prefabrykowane płyty i elementy żelbetonowe, a także beton szalunkowy. Przed nakładaniem masy warto zadbać o odpowiednią chłonność podłoża i dobrą przyczepność tynku – należy zastosować środek wyrównujący chłonność Baumit Gypsum Primer Plus, a także nierozcieńczony mostek szczepny do betonu Baumit BetonKontakt.

Tynk gipsowy o zwiększonej twardości powierzchni – Baumit Ratio Power

Tynk gipsowy Baumit Ratio Power to gotowa mieszanka bazująca na spoiwie gipsowym, wapnie budowlanym oraz drobnoziarnistym piasku tynkarskim. Służy do wykonywania jednowarstwowych tynków gipsowych o zwiększonej twardości powierzchni. Baumit Ratio Power można nakładać maszynowo, a także ręcznie. Zakres stosowania obejmuje budownictwo mieszkaniowe, ale tynk ten idealnie sprawdzi się również na powierzchniach narażonych na zwiększone obciążenia, można go więc stosować w budynkach użyteczności publicznej, np. hotelach, pensjonatach, szpitalach czy biurach, szczególnie na korytarzach i klatkach schodowych, czyli tam, gdzie występuje większe ryzyko uszkodzenia mechanicznego.

ZOBACZ TAKŻE
Tynki renowacyjne Baumit

Przygotowaną masę tynkarską można nakładać na ściany z cegieł oraz pustaków, a także betonu i prefabrykowanych płyt. Przed nałożeniem warstwy tynku podłoże musi być nośne i stabilne, suche, niezmrożone i niepylące, chłonne oraz wolne od wykwitów i luźnych cząstek.

Tynk gipsowy cienkowarstwowy – Baumit Ratio Slim

Tynk Baumit Ratio Slim to fabrycznie przygotowana mieszanka tynkarska na bazie gipsu z dodatkiem wapna i lekkich wypełniaczy przeznaczona do nakładania maszynowego i ręcznego wewnątrz pomieszczeń. Cienkowarstwowy tynk gipsowy o wysokiej przyczepności można nakładać na równe podłoża takie jak beton, gazobeton, pustak silikatowy oraz ceramiczny. Masa tynkarska pozwala wykonać jednowarstwową, pocienioną, gładką powłokę wewnątrz budynku o grubości warstwy już od 4 mm.
Podłoże przed nakładaniem tynku musi być równe, nośne i suche, a także niezmrożone, niepylące, chłonne, wolne od wykwitów i luźnych cząstek. Elementy metalowe należy zabezpieczyć antykorozyjnie. Warto pamiętać o tym, by przewody elektryczne przykryć warstwą tynku o grubości minimum 5 mm. Nie należy tynkować mokrych powierzchni. Maksymalna wilgotność podłoża nie powinna przekraczać 3%.

Podkład wzmacniający przyczepność tynków cementowo-wapiennych do betonu – Baumit BetonPrimer

Wysokiej jakości mostek szczepny Baumit BetonPrimer, w postaci płynnego podkładu gruntującego z dodatkiem piasku kwarcowego, zapewnia wysoką przyczepność maszynowych tynków cementowo-wapiennych do betonu. Preparat ten jest gotowy do użycia, wydajny i prosty w aplikacji. Producent zaleca jego stosowanie na niechłonnych, gładkich podłożach betonowych. W wyniku reakcji chemicznej z tynkiem i betonem podkład Baumit BetonPrimer zapewnia wysoką przyczepność tynków cementowo-wapiennych oraz redukuje bąblowanie świeżego tynku. Preparat Baumit BetonPrimer można stosować wewnątrz budynku na elementy wykonane z betonu lub prefabrykatów betonowych.
Przed użyciem podkładu Baumit BetonPrimer należy dokładnie wymieszać zawartość kubła. Nierozcieńczony środek trzeba nanosić na powierzchnię za pomocą wałka malarskiego, szczotki lub pędzla. Preparat można nakładać także maszynowo, przy użyciu odpowiedniego agregatu. Zagruntowane podłoże pozostawić na minimum 12 a maksimum 48 godzin do wyschnięcia przed tynkowaniem. Tynk można nanosić, gdy zagruntowana powierzchnia jest wyschnięta i nie klei się.

Ceny:

  • Baumit Ratio 2000, worek 30 kg, cena brutto/op. 28,78 zł
  • Baumit Ratio Power, worek 30 kg, cena brutto/op. 27,31 zł
  • Baumit Ratio Slim, worek 25 kg, cena brutto/op. 40,59 zł
  • Baumit BetonPrimer, kubeł 20 kg, cena brutto/op. 330,87 zł

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Dobierz najlepszy materiał termoizolacyjny. Sprawdź »


Ocieplenie powinno być trwałe i odporne na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych... ZOBACZ »


Jak ochronić przed wodą podpiwniczenia i fundamenty?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

W przypadku aplikacji na podłożach wykazujących mikropęknięcia, przy wykonywaniu izolacji wodoszczelnej wanien...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Uszczelnianie dachu - to warto wiedzieć »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego materiału. czytaj dalej » Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak przyspieszyć prace budowlane?

Zobacz, jak możesz zaoszczędzić czas (i pieniądze). Uzyskaj bezpłatną wycenę materiałów w 48 godzin!  czytaj dalej »


Łatwa hydroizolacja dachu bez mieszania i odmierzania »

Gdzie stosować izolację polimocznikową?

Wymagania dotyczące dachów płaskich będą zawsze kompleksowe. Już od dawna dachy płaskie stają się „dachami użytkowymi“, przykładowo dla urządzeń fotowoltaicznych, klimatyzacyjnych, wymienników ciepła i wielu innych...
czytaj dalej »

Być może wciąż zastanawiasz się czy Twoja firma powinna zainwestować w posadzki epoksydowe? Jeśli szukasz odpowiedniego materiału na podłogę w hali produkcyjnej... czytaj dalej »


Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »


W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
  • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Zarówno w starych, jak i nowo wzniesionych budynkach coraz częściej można zauważyć bardzo zły stan balkonów i tarasów. Dlaczego tak się dzieje?
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.