Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

6 lat Stowarzyszenia DAFA

Jacek Sawicki  |  04.06.2012
Uczestnicy spotkania w Smardzewicach k. Tomaszowa Mazowieckiego
Uczestnicy spotkania w Smardzewicach k. Tomaszowa Mazowieckiego
DAFA

Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA podsumowało szósty rok działalności podczas walnego zgromadzenia członków, które odbyło się w maju w Smardzewicach k. Tomaszowa Mazowieckiego. W obradach uczestniczyło prawie 100 osób z firm zrzeszonych w stowarzyszeniu.

Podczas walnego zgromadzenia podsumowano działania organizacyjne w latach 2008–2011 oraz wybrano nowe władze. Prezesem DAFA na lata 2012–2015 został Witold Okoński. Członkami zarządu zostali: Paweł Fiszer, Mariusz Pawlak, Krzysztof Pruszyński oraz Adam Sulasz. Członkami komisji rewizyjnej zostali: Maciej Borodzicz, Marek Lisiakiewicz oraz Andrzej Wdowiak.

Ustępująca prezes Joanna Burzyńska przedstawiła sprawozdanie z działalności stowarzyszenia. Omówiła najważniejsze działania podejmowane w 2011 r., w tym najistotniejsze z punktu widzenia zarządu starania mające na celu wypracowanie procedury certyfikacji firm wykonawczych oraz kwestie rzeczoznawstwa. Zwróciła uwagę na działania grup roboczych, które zaowocowały wydaniem w 2011 r. aż pięciu publikacji technicznych. Wysoko oceniła najważniejsze działania promocyjno-marketingowe, w tym organizację konferencji naukowo-technicznych w trakcie Międzynarodowych Targów Budowlanych Budma w latach 2011 i 2012.

Potwierdzeniem wzrastającej rangi Stowarzyszenia DAFA jest wiele patronatów medialnych oraz zaproszeń do współpracy w różnego typu wydarzeniach branżowych. Spośród tych, które odbyły się w minionym roku, należy wymienić: Konferencję „Nowoczesne Hale” w Poznaniu, cykl Konferencji: „Akademia Dachy i Fasady” w Gdańsku, Białymstoku, Katowicach i Warszawie, Konferencję Europejskiego Projektu Badawczego EASIE w Krakowie, organizację konferencji w ramach Salonu Dekarskiego w Łodzi, wystąpienie na konferencji w Małogoszczy „Zarządzanie bezpieczeństwem pracy – dobre praktyki”, a także zorganizowaną przez naszą redakcję w dniach 1–2 marca Konferencję IZOLACJE 2012.

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Maksymalną mocą jaką można wykorzystać bezpośrednio z energii słonecznej na jednym metrze kwadratowym powierzchni jest tzw. stała słoneczna, która wynosi...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Co zrobić, by samodzielnie wykonywać zawód architekta w Polsce i UE? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.