Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

VI seminarium celulozowe firmy Derowerk

Jacek Sawicki  |  30.05.2012
Próbny natrysk izolacji na mokro wykonuje Axel Greiner, szef firmy X-floc.
Próbny natrysk izolacji na mokro wykonuje Axel Greiner, szef firmy X-floc.
J. Sawicki

W Łodzi odbyło się już szóste seminarium poświęcone technologiom dociepleń budynków izolacjami celulozowymi.

Tradycja spotkań organizowanych przez firmę Derowerk sięga 2008 r. Od 2009 r. odbywają się raz w roku. Celem seminarium jest popularyzacja wiedzy praktycznej o wełnie celulozowej stosowanej w budownictwie.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele firm budowlanych, spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot mieszkaniowych, a także architekci oraz studenci Politechniki Łódzkiej z Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Rangę międzynarodową temu wydarzeniu – obok udziału niemieckich prelegentów – nadała również obecność przedstawicieli firm z Sankt-Petersburga i Moskwy. Tradycyjnie w ramach seminarium zorganizowano wykłady poświęcone aspektom teoretycznym i praktycznym wełny celulozowej oraz plenerowe pokazy sprzętu przeznaczonego do jej aplikacji.

Zobacz także fim prezentujący pracę z nową końcówką do wdmuchiwania celulozy i wełny drzewnej, która ułatwia docieplanie naroży przegród ściennych, połaci dachów skośnych i płaskich oraz miejsc trudno dostępnych

Zobacz wideo


Spotkanie otworzył Zbigiew Białas, właściciel firmy, a całość poprowadził Robert Zaorski – menadżer produktu w firmie, który przekładał na język polski referaty wygłaszane przez Carolę Zellmer – dyrektora handlowego firmy Dämmstatt W.E.R.F. GmbH produkującej wełnę celulozową marki isofloc F, oraz Axela Greinera – szefa firmy X-floc produkującej agregaty do wdmuchiwania izolacji sypkich.

Carola Zellmer omówiła w swoim wystąpieniu ważniejsze właściwości fizyczne wełny celulozowej w odniesieniu do wymagań użytkowych ocenianych przez pryzmat fizyki budowli. Interesujący był zwłaszcza fragment dotyczący problematyki obecności wilgoci w konstrukcji przegrody budowlanej w sytuacjach, gdy jednym z jej elementów są folie paroizolacyjne i membrany paroprzepuszczalne, które nie zawsze skutecznie zabezpieczają przegrody przed nadmierną dyfuzją i konwekcją pary wodnej, a w efekcie mogą być powodem kondensacji wilgoci. Obecność higroskopijnej izolacji celulozowej z powodzeniem usuwa tę niedogodność.

W części dotyczącej technik wdmuchiwania izolacji w zamknięte szczeliny przegród budowlanych uwagę słuchaczy zwracały kwestie zapewnienia jednorodnych jej gęstości w przegrodach, które można uzyskiwać jedynie przy zastosowaniu wydajnego sprzętu, którego możliwości techniczne w trakcie pokazów sprzętu technicznego można było podejrzeć, a nawet samodzielnie wypróbować i sprawdzić.

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Wyniki badań statystycznych wskazują, że ok. 80% wszystkich uszkodzeń obiektów budowlanych sprowadza się w rezultacie do problemów z nieszczelną hydroizolacją.  czytaj dalej »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Wypróbuj aplikację projektową i stwórz własną wizualizację »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » Dodaj własne zdjęcie i dopasuj kolory elewacji lub wnętrza do swojego budynku! czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.