Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

VI seminarium celulozowe firmy Derowerk

Jacek Sawicki  |  30.05.2012
Próbny natrysk izolacji na mokro wykonuje Axel Greiner, szef firmy X-floc.
Próbny natrysk izolacji na mokro wykonuje Axel Greiner, szef firmy X-floc.
J. Sawicki

W Łodzi odbyło się już szóste seminarium poświęcone technologiom dociepleń budynków izolacjami celulozowymi.

Tradycja spotkań organizowanych przez firmę Derowerk sięga 2008 r. Od 2009 r. odbywają się raz w roku. Celem seminarium jest popularyzacja wiedzy praktycznej o wełnie celulozowej stosowanej w budownictwie.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele firm budowlanych, spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot mieszkaniowych, a także architekci oraz studenci Politechniki Łódzkiej z Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Rangę międzynarodową temu wydarzeniu – obok udziału niemieckich prelegentów – nadała również obecność przedstawicieli firm z Sankt-Petersburga i Moskwy. Tradycyjnie w ramach seminarium zorganizowano wykłady poświęcone aspektom teoretycznym i praktycznym wełny celulozowej oraz plenerowe pokazy sprzętu przeznaczonego do jej aplikacji.

Zobacz także fim prezentujący pracę z nową końcówką do wdmuchiwania celulozy i wełny drzewnej, która ułatwia docieplanie naroży przegród ściennych, połaci dachów skośnych i płaskich oraz miejsc trudno dostępnych

Zobacz wideo


Spotkanie otworzył Zbigiew Białas, właściciel firmy, a całość poprowadził Robert Zaorski – menadżer produktu w firmie, który przekładał na język polski referaty wygłaszane przez Carolę Zellmer – dyrektora handlowego firmy Dämmstatt W.E.R.F. GmbH produkującej wełnę celulozową marki isofloc F, oraz Axela Greinera – szefa firmy X-floc produkującej agregaty do wdmuchiwania izolacji sypkich.

Carola Zellmer omówiła w swoim wystąpieniu ważniejsze właściwości fizyczne wełny celulozowej w odniesieniu do wymagań użytkowych ocenianych przez pryzmat fizyki budowli. Interesujący był zwłaszcza fragment dotyczący problematyki obecności wilgoci w konstrukcji przegrody budowlanej w sytuacjach, gdy jednym z jej elementów są folie paroizolacyjne i membrany paroprzepuszczalne, które nie zawsze skutecznie zabezpieczają przegrody przed nadmierną dyfuzją i konwekcją pary wodnej, a w efekcie mogą być powodem kondensacji wilgoci. Obecność higroskopijnej izolacji celulozowej z powodzeniem usuwa tę niedogodność.

W części dotyczącej technik wdmuchiwania izolacji w zamknięte szczeliny przegród budowlanych uwagę słuchaczy zwracały kwestie zapewnienia jednorodnych jej gęstości w przegrodach, które można uzyskiwać jedynie przy zastosowaniu wydajnego sprzętu, którego możliwości techniczne w trakcie pokazów sprzętu technicznego można było podejrzeć, a nawet samodzielnie wypróbować i sprawdzić.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Uszczelnianie trudnych powierzchni! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Doszczelniając przegrodę od strony wewnętrznej budynku ograniczamy przenikanie pary wodnej do warstwy izolacyjnej, natomiast... ZOBACZ »Tych fachowców najczęściej poszukują Polacy »

Szybki montaż stropu - jak to zrobić »

3/4 Polaków deklaruje, że potrzebuje fachowca do wykonania pracy w domu lub mieszkaniu. Najczęściej poszukiwanym jest...
czytaj dalej »

Oprócz znacznych oszczędności finansowych wynikających między innymi z braku dodatkowych ociepleń, możliwości prowadzenia w stropie instalacji, montażu stropu bez użycia dźwigów i... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Doskonałe rozwiązanie do izolacji dachów płaskich »

Wpust balkonowy prosty, skośny, ogrzewany, nieogrzewany... Dobierz odpowiedni czytaj dalej » Hydroizolacja dachów odbywa się przy pomocy wałków lub natryskowo - najlepszą w danym przypadku metodę dobiera się... czytaj dalej »

Ochroń wnętrze domu przed silnym słońcem » »


Markizy, żaluzje, pergole, rolety - które rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak zabepieczyć ocieplenie przed rwącym wiatrem?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Siły działające na wybrany system ociepleń przenoszone są zarówno przez zaprawę klejową, jak i łączniki fasadowe. Dzięki...
czytaj dalej »

Zobacz, jak otrzymać uprawnienia do samodzielnego wykonywania zawodu architekta w Polsce i UE czytaj dalej »

Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Izolacje piwnic i garaży. Jakie rozwiązanie wybrać?


Bierzemy pod uwagę wszystkie czynniki takie jak np. wymagania techniczne obiektu, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować idealną oszczędność energii do wskazanego pomieszczenia. ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
7/8/2019

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Wtórne hydroizolacje poziome
  • - Mocowanie elewacji wentylowanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.