Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile jest kleju w kleju?

Materiały prasowe  |  05.06.2012

Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Krakowie na zlecenie Związku Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa w kwietniu i maju 2012 przeprowadził badania przyczepności klejów do styropianu.

Badaniu poddano 25 próbek kleju do styropianu.

Kleje do styropianu z wynikiem pozytywnym

Celem działania Związku Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa jest przeciwdziałanie nieuczciwej konkurencji i podejmowanie starań, aby rynek sprzyjał rzetelnym przedsiębiorcom. Jednym z przejawów nieuczciwości jest wprowadzanie na rynek wyrobów budowlanych o parametrach niezgodnych z deklarowanymi przez producenta.

Dlatego też od 2010 roku Związek prowadzi cykliczne konsumenckie badania materiałów budowlanych wprowadzonych do obrotu, powszechnie dostępnych na rynku polskim. Przebadano także kleje do styropianu pod kątem ich przyczepności.

Zakupów i przygotowania produktów do badania dokonał Zakład Badań Kontrolnych w Krakowie. Z zakupionych klejów utworzono dwie próbki: próbkę „A” – do badania i „B” – próbkę kontrolną. Zostały one oznakowane kodami, a protokół kodowania przekazano Związkowi. Próbki „A” dostarczono do Zakładu Badań Kontrolnych, a próbki „B” są przechowywane w odpowiednich warunkach.
Wyniki badań w postaci sprawozdań (odnoszące się do zakodowanych próbek) przekazano Związkowi, który następnie przyporządkował wyniki do konkretnych producentów.
Badanie zostało wykonanie w stanie powietrzno-suchym, w warunkach laboratoryjnych, zgodnie z ETAG 004:2011.

Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa wierzy, że powtarzanie badań (w tym roku trzykrotnie) i publiczne prezentowanie wyników wpłynie długoterminowo na zachowanie producentów. Jeśli to będzie konieczne, w przyszłym roku Związek przeprowadzi 4 serie badań.

Otrzymane wyniki przyczepności klejów odnoszą się wyłącznie do zakupionych klejów i nie upoważniają do uogólniania w ocenie producenta i jego wyrobów.

Z przebadanych klejów prawie 30% (7 próbek) uzyskało wynik poniżej dopuszczalnej wartości. Przyjęta procedura przewiduje możliwość badania próbki „B” – na wniosek i koszt producentów klejów z negatywnym wynikiem.

Źródło: Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »


"Wirtualne malowanie" - wykonaj sam symulację online »

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Obok wiedzy na temat produktów, równie istotna jest znajomość technologii, którą... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »


Zgarnij bony o wartości 100zł. Zobacz jak »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?

3 kroki do Super CashBack
czytaj dalej »

Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Płynne membrany poliuretanowe - gdzie je stosować?

Uszczelnianie obiektów inżynieryjnych - jak to robią specjaliści?

Siła związania do podłoża przekraczająca 20 kg/cm2, wysoka odporność na niszczące czynniki eksploatacyjne...
czytaj dalej »

Jak prawidłowo chronić ściany fundamentwe i zapewnić gwarancję żywotności obiektu? czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... czytaj dalej »

Jak mocować elewacje wentylowane?


Jak w realnych warunkach zachowują się różne systemy mocowań elewacji wentylowanych? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »


W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturę zeszklenia, wówczas żywica nie jest... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.