Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Minister Sławomir Nowak o transporcie na Euro 2012

Materiały prasowe  |  25.05.2012
Sławomir Nowak poinformował o stanie przygotowań do Euro 2012 w zakresie transportu lotniczego, kolejowego i drogowego na posiedzeniu Komisji Infrastruktury.
Sławomir Nowak poinformował o stanie przygotowań do Euro 2012 w zakresie transportu lotniczego, kolejowego i drogowego na posiedzeniu Komisji Infrastruktury.
MTBiGM

23 maja Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak na posiedzeniu Komisji Infrastruktury poinformował o stanie przygotowań do Euro 2012 w zakresie transportu lotniczego, kolejowego i drogowego.

Ze strony resortu w posiedzeniu komisji uczestniczyli również: sekretarz stanu w MTBiGM Tadeusz Jarmuziewicz, podsekretarze stanu Andrzej Massel i Maciej Jankowski, a także kierownictwo Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz PKP PLK, PKP S.A. i PKP Intercity.

W dniach 17-18 maja Minister Sławomir Nowak towarzyszył premierowi Donaldowi Tuskowi podczas przeglądu inwestycji przygotowujących Polskę do Mistrzostw Europy Euro 2012.

Naszym celem jest skrócenie czasu przejazdu między głównymi aglomeracjami i podniesienie komfortu jazdy – powiedział Minister Sławomir Nowak opisując przygotowania w obszarze kolejnictwa.

Zaznaczył, że udało się zmodernizować dworce w miastach gospodarzach oraz zbudować łącznicę na warszawskie lotnisko Chopina, która zostanie udostępniona podróżnym 1 czerwca br. Dla pasażerów wdrożono dodatkowe serwisy, m.in. bilety w formie elektronicznej czy też zwiększoną liczbę biletomatów.

W zakresie transportu lotniczego cztery miasta gospodarze i porty wspomagające są przygotowane na przyjęcie ruchu pasażerskiego. W Gdańsku zbudowano nową drogę kołowania, płytę postojową czy nowy terminal pasażerski o przepustowości 5 mln pasażerów rocznie.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowała i instaluje na drogach krajowych oraz autostradach tablice z informacjami o trasach do miast gospodarzy. Będą również dystrybuowane ulotki dla kibiców m.in. informujące o obowiązującym w Polsce prawie.

Minister Sławomir Nowak potwierdził gotowość organizacyjną do przeprowadzenia Euro 2012. W obszarze kolei ocenił nasze przygotowania na poziomie oceny dobrej (zmodernizowana infrastruktura na głównych szlakach kolejowych, przygotowanie taboru oraz modernizacja dworców), w transporcie lotniczym jako bardzo dobre, w obszarze drogownictwa dostatecznie, zaś w obszarze organizacyjnym, czyli w zakresie zarządzania ruchem, sytuację ocenił jako bardzo dobrą.

Źródło: MTBiGM

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Maksymalną mocą jaką można wykorzystać bezpośrednio z energii słonecznej na jednym metrze kwadratowym powierzchni jest tzw. stała słoneczna, która wynosi...  czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Co zrobić, by samodzielnie wykonywać zawód architekta w Polsce i UE? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Popularność tego materiału rośnie. Dlaczego?

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » To nowoczesny materiał termoizolacyjny, który zdobył... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.