Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

XVI Klub ISOVER

Materiały prasowe  |  20.04.2012  |  1

Szesnaste spotkanie Klubu ISOVER połączone z uroczystą galą odbyło się pod hasłem „Tworzymy Komfortowy Klimat”.

W dniach 14-15 kwietnia w Hotelu Sofitel w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie Klubu ISOVER.

Galę podzielono na dwie części – merytoryczną i artystyczną. Podczas konferencji przybliżono uczestnikom rozwiązania budowlane będące przyjazne środowisku i zapewniające komfortowy klimat i bezpieczeństwo użytkowania. Gości przywitał Tomas Rosak – dyrektor generalny ISOVER i prezes zarządu Saint-Gobain Construction Products Polska.

W swoim wystąpieniu poruszył głównie kwestię bezpieczeństwa, będącą nadrzędną wartością zarówno dla Saint-Gobain, jak i dla marki ISOVER.

Częścią konferencji była premiera filmu przygotowanego przez Organizację WWF Polska, w którym osoby znane Polakom z mediów, wraz z ekspertami WWF i ISOVER, opowiadały o korzyściach wynikających z budownictwa ekologicznego.

Poruszono w nim problem powszechnej degradacji środowiska, eksploatacji zasobów Ziemi, ukazując jednocześnie rozwiązania, które stanowią remedium na zanikające bogactwa przyrody.

Eksperci opowiadali o materiałach budowlanych, z których należy korzystać przy budowie energooszczędnego domu, sposobach stawiania ergonomicznych budynków, czy korzyściach wynikających z budownictwa ekologicznego.

Po emisji filmu głos zabrał prowadzący spotkanie Benedykt Kordula – dyrektor marketingu ISOVER krótko omówił kluczowe atuty firmy, odnosząc się do kwestii technologii, znaczenia marki czy współpracy z partnerami biznesowymi. Rolę partnerstwa w biznesie podkreślił w swoim wystąpieniu Adam Hnat – dyrektor sprzedaży.

Z kolei Henryk Kwapisz – menadżer rozwoju rynku ISOVER, omówił temat pozyskiwania środków finansowych na wdrażanie energooszczędnych rozwiązań. Zaznaczył, że budownictwo energooszczędne w Polsce ma przed sobą obiecującą przyszłość. Należy jednak wzorować się na mieszkańcach krajów skandynawskich czy Szwajcarii, którzy od dawna przywiązują ogromną wagę do obniżania kosztów energii.

ISOVER promuje ideę Multi-Comfort House – domu, którego komfort m.in. cieplno-akustyczny ma zapewnić dobre samopoczucie jego mieszkańcom oraz duże oszczędności w wydatkach na energię.

Następnie Benedykt Kordula wspólnie z Henrykiem Kwapiszem przedstawili (w oparciu o hierarchiczną teorię potrzeb Maslowa) zagadnienia „budownictwa przyszłości”, umieszczając na samym szczycie aspekty związane z energooszczędnością.

Jednym z ostatnich wystąpień była prelekcja Olgi Mazurek – kierownika marki i komunikacji oraz rzecznika prasowego ISOVER, przedstawiająca ISOVER jako markę oferującą inwestorom, partnerom biznesowym oraz wykonawcom usług izolacyjnych znacznie więcej niż tylko produkty.

Na zakończenie części merytorycznej wystąpiła Magdalena Dul-Komosińska – dyrektor WWF Polska (ISOVER jest partnerem WWF Polska w projekcie Klimat i Energia), która krótko opowiedziała o działalności organizacji oraz realizowanych przez nią projektach. Podkreśliła także znaczenie podnoszenia energooszczędnych standardów w budownictwie, dzięki którym można zmniejszyć emisję o blisko milion ton CO2. Polskie budownictwo odpowiada za ¼ zużycia energii, a potencjał efektywności energetycznej jest wciąż słabo wykorzystywany.

XVI edycja Klubu ISOVER zgromadziła liczne grono gości, którzy po zakończeniu części konferencyjnej udali się na występ jednego z czołowych polskich kabaretów oraz koncert gwiazdy brytyjskiej muzycznej sceny pop lat 80. Po zakończeniu koncertu gościom do końca spotkania towarzyszył VDJ, dbający także o wizualizacje teledysków. Część artystyczną poprowadziła Dorota Wellman.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Uszczelnianie trudnych powierzchni! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Doszczelniając przegrodę od strony wewnętrznej budynku ograniczamy przenikanie pary wodnej do warstwy izolacyjnej, natomiast... ZOBACZ »Tych fachowców najczęściej poszukują Polacy »

Szybki montaż stropu - jak to zrobić »

3/4 Polaków deklaruje, że potrzebuje fachowca do wykonania pracy w domu lub mieszkaniu. Najczęściej poszukiwanym jest...
czytaj dalej »

Oprócz znacznych oszczędności finansowych wynikających między innymi z braku dodatkowych ociepleń, możliwości prowadzenia w stropie instalacji, montażu stropu bez użycia dźwigów i... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Doskonałe rozwiązanie do izolacji dachów płaskich »

Wpust balkonowy prosty, skośny, ogrzewany, nieogrzewany... Dobierz odpowiedni czytaj dalej » Hydroizolacja dachów odbywa się przy pomocy wałków lub natryskowo - najlepszą w danym przypadku metodę dobiera się... czytaj dalej »

Ochroń wnętrze domu przed silnym słońcem » »


Markizy, żaluzje, pergole, rolety - które rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak zabepieczyć ocieplenie przed rwącym wiatrem?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Siły działające na wybrany system ociepleń przenoszone są zarówno przez zaprawę klejową, jak i łączniki fasadowe. Dzięki...
czytaj dalej »

Zobacz, jak otrzymać uprawnienia do samodzielnego wykonywania zawodu architekta w Polsce i UE czytaj dalej »

Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Izolacje piwnic i garaży. Jakie rozwiązanie wybrać?


Bierzemy pod uwagę wszystkie czynniki takie jak np. wymagania techniczne obiektu, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować idealną oszczędność energii do wskazanego pomieszczenia. ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
7/8/2019

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Wtórne hydroizolacje poziome
  • - Mocowanie elewacji wentylowanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.