Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Wybrano laureatów konkursu Fasada Roku 2011

Materiały prasowe  |  27.03.2012
Obrady jury konkursu Fasada Roku 2011
Obrady jury konkursu Fasada Roku 2011

Jubileuszowa, piąta edycja konkursu Fasada Roku zgromadziła aż 182 obiekty, które walczą o tytuł dla najlepszej realizacji. Jury złożone z ekspertów w dziedzinie budownictwa i architektury oraz reprezentantów mediów branżowych wybrało zwycięzców oraz wyróżnionych w 6 kategoriach.

Jednym z ostatnich działań piątej edycji plebiscytu Fasada Roku były obrady jury, które wybiera zwycięskie obiekty. Tegoroczne spotkanie architektów oraz przedstawicieli branży budowlanej i mediów branżowych odbyło się 21 marca we Wrocławiu. Skład sędziowski zgodnie przyznał, że z roku na rok prace są przeprowadzone coraz lepiej, a obiekty konkursowe są coraz ładniejsze. Sędziowie oceniali 182 obiekty w 6 konkursowych kategoriach:

  • w pierwszej kategorii – Nowy budynek do 1 000 m² – znalazło się 19 obiektów;
  • do drugiej – Nowy budynek powyżej 1 000 m² – zakwalifikowano 43 budynki;
  • trzecia kategoria – Budynek po rekonstrukcji lub adaptacji (poza budynkami z wielkiej płyty) – liczyła 52 obiekty;
  • czwarta kategoria – Budynek z wielkiej płyty po rekonstrukcji lub adaptacji – obejmowała 24 realizacje;
  • do kategorii – Budynek po renowacji – zaliczono 22 obiekty;
  • nowa grupa – Budynki z zastosowaną innowacyjną technologią firmy Baumit – to 22 realizacje.

Fasada Roku logo

Najwyżej oceniono grupę budynków po renowacji, w której wszystkie elewacje obiektów zostały odrestaurowane z dużą dbałością o odtworzenie dawnego blasku kamienic, kompleksów zamkowych czy też historycznych budynków mieszkalnych. Burzliwe narady trwały kilka godzin. Sędziowie docenili przede wszystkim trudność wykonanych prac rekonstrukcyjnych na obiektach historycznych, a także oszczędną, ale gustowną grę kolorów oraz podkreślanie walorów architektonicznych nowych i remontowanych budynków.

Piąta edycja konkursu Fasada Roku zgromadziła największą liczbę obiektów wśród dotychczasowych odsłon plebiscytu. Wśród wszystkich zgłoszonych obiektów można zauważyć pewną tendencję – inwestorzy odchodzą o klasycznych żółcieni i brązów, na rzecz bardziej zdecydowanych odcieni zieleni połączonych z beżami, odcieniami szarości czy bieli. Jest to wyraźnie zauważalne w budynkach wielorodzinnych i tych z elewacją powyżej 1000 m². Ogłoszenie wyników plebiscytu oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali zorganizowanej w Centrum Konferencyjnym Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim 26 kwietnia 2012 roku.

Członkami jury tegorocznej edycji konkursu Fasada Roku byli: Józef Adamowski z Wydziału Budownictwa Politechniki Wrocławskiej, Katarzyna Baranowska z Fundacji Twórców Architektury, Zbigniew Kaliciński – Dyrektor Handlowy Baumit Sp. z o.o., Andrzej Kubik – Wojewódzki Dolnośląski Konserwator Zabytków, Andrzej Poniewierka z Wrocławskiej Izby Architektów, Roman Rutkowski z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej a także Irena Walczak z Wydawnictwa Murator. Przewodniczącą komisji była Anna Boryska – Sekretarz Generalny SARP.

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Wyniki badań statystycznych wskazują, że ok. 80% wszystkich uszkodzeń obiektów budowlanych sprowadza się w rezultacie do problemów z nieszczelną hydroizolacją.  czytaj dalej »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Wypróbuj aplikację projektową i stwórz własną wizualizację »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » Dodaj własne zdjęcie i dopasuj kolory elewacji lub wnętrza do swojego budynku! czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.