Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Bayer na rzecz zrównoważonego rozwoju

Materiały prasowe  |  15.03.2012
Od lewej: Roman Hatossy – dyrektor zarządzający i wiceprezydent ds. ekologii PLGBC, Dirk Ehle – prezes Bayer Sp. z o.o., Andrzej Kłosiński – Senior Country Representative CEE, Bayer MaterialScience
Od lewej: Roman Hatossy – dyrektor zarządzający i wiceprezydent ds. ekologii PLGBC, Dirk Ehle – prezes Bayer Sp. z o.o., Andrzej Kłosiński – Senior Country Representative CEE, Bayer MaterialScience

Firma Bayer została członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) promującego w całej Polsce projektowanie, budownictwo oraz użytkowanie zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Firma Bayer, rozwijająca szereg projektów w dziedzinie zrównoważonego budownictwa dołączyła do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC – Polish Green Building Council).
Bayer od lat promuje autorską koncepcję budynków o zerowej emisji, EcoCommercial Building. Dołączenie do grona Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego umacnia rolę firmy w zwiększaniu świadomości i zachęcaniu do odpowiedzialnych zachowań. Sprzyja też dyskusji poświęconej zrównoważonemu rozwojowi, zgodnie z misją „ Science For a Better Life”.

Budynki są największymi konsumentami energii. Sektor budowlany jest odpowiedzialny za zużycie ok. 40% światowej energii (na podstawie danych dla Europy i USA). Przyczynia się on do prawie 50% emisji gazów cieplarnianych – tyle samo co przemysł i transport razem. Program Ochrony Środowiska ONZ (UNEP), którego Bayer jest członkiem, uznał, że żaden inny sektor gospodarki nie ma tak dużego potencjału do ograniczenia emisji.

Firma Bayer we współpracy z licznymi partnerami opracowała i zaadaptowała na skalę globalną koncepcję budynków o zerowej emisji – EcoCommercial Building. Dzięki izolacji produktami firmy Bayer oraz własnym zasobom generowania energii odnawialnej, budynek EcoCommercial Building może sam zaspokajać swoje potrzeby energetyczne. Budynki takie, zrealizowane przy użyciu materiałów i technologii Bayer MaterialScience są już w Niemczech, USA, Belgii, Indiach, a obecnie powstaje w Chinach.
W 2011 r. Bayer otworzył w Warszawie nową siedzibę budowaną w oparciu o światowe standardy zrównoważonego budownictwa – biurowiec łączy w sobie efektywność, zrównoważony rozwój i ochronę klimatu. Jednym z głównych celów architektów pracujących przy jego projekcie było wykorzystanie innowacyjnych technologii oraz zminimalizowanie niekorzystnego wpływu na środowisko. Dlatego do budowy wykorzystano materiały budowlane łatwo poddające się recyklingowi. Zastosowany został również nowoczesny system zarządzania budynkiem, który np. latem po otwarciu okna wyłącza chłodzenie. Ograniczeniu zużycia energii ma służyć wysoka sprawność odzyskiwania ciepła (do 84%), a retencja wód deszczowych ma zminimalizować zużycie wody.

Zaangażowanie firmy Bayer w zrównoważony rozwój co roku zyskuje szczególne uznanie: podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w styczniu 2012 r. agencja ratingowa SAM oraz audytorzy KPMG w raporcie „Sustainability Yearbook 2012”, wymienili Bayer jako najlepszą niemiecką firmę chemiczną i jedno z trzech przedsiębiorstw tego sektora na świecie, które otrzymały Złotą Klasę – najwyższą nagrodę za jakość. Bayer jest również liderem w dwóch najważniejszych indeksach w kategorii zrównoważonego rozwoju – Dow Jones Sustainability World Index (DJSI World) oraz Dow Jones Sustainability Europe Index (DJSI Europe). Na liście globalnych korporacji wymienionych w tzw. Carbon Disclosure Leadership Index, firma Bayer co roku znajduje się w czołówce najlepszych w swojej kategorii pod względem zmniejszania emisji dwutlenku węgla wytwarzanego w ramach procesów produkcyjnych. Do 2020 r. firma zamierza ograniczyć emisję gazów cieplarnianych o 35%.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak błyskawicznie zlokalizować mostki termiczne?


Szybko znajduj ukryte usterki i skracaj czas diagnostyki... ZOBACZ »


Szybki montaż stropu – jak to zrobić »

Jak dobrać posadzkę do pomieszczenia? Wypróbuj »

Różne wysokości konstrukcyjne stropów i różne rozstawy...
czytaj dalej »

Konfigurator pomoże Ci w łatwy i szybki sposób dobrać... czytaj dalej »

Jak przygotować się do termomodernizacji domu?


Styropian jest praktycznie niezniszczalnym produktem, nie przepuszcza wody, a jeśli chodzi o zachowanie w obecności ognia, to... ZOBACZ »


Czego użyć do izolacji dachu?

Potrzebny Ci wysokiej jakości tynk?

Rozwiązaniem, które zapewnia optymalne zaizolowanie są... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Wszystko o izolacji instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych »

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Produkty przeznaczone do instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, jak i... czytaj dalej »

Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Jak zapewnić dobrą wibroakustykę budynku?

Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających klientów. czytaj dalej » Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? czytaj dalej »

Jak przygotować się do termomodernizacji domu?


Styropian jest praktycznie niezniszczalnym produktem, nie przepuszcza wody, a jeśli chodzi o zachowanie w obecności ognia, to... ZOBACZ »


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Ilość energii jaką jest w stanie „wyprodukować” dany system fotowoltaiczny, zależy...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Żaluzje zewnętrzne - dlaczego warto je zamontować?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

To doskonała inwestycja, która nie tylko podnosi wartość budynku mieszkalnego...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
6/2020

Aktualny numer:

Izolacje 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Tynki renowacyjne
  • - Potencjał i funkcje dachów zielonych w miastach
Zobacz szczegóły
Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez jego wizytówki, czyli balkonu lub tarasu. Elementy te stanowią dodatkową powierzchnię, która pozwala na chwilę oddechu na...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.