Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Bayer na rzecz zrównoważonego rozwoju

Materiały prasowe  |  15.03.2012
Od lewej: Roman Hatossy – dyrektor zarządzający i wiceprezydent ds. ekologii PLGBC, Dirk Ehle – prezes Bayer Sp. z o.o., Andrzej Kłosiński – Senior Country Representative CEE, Bayer MaterialScience
Od lewej: Roman Hatossy – dyrektor zarządzający i wiceprezydent ds. ekologii PLGBC, Dirk Ehle – prezes Bayer Sp. z o.o., Andrzej Kłosiński – Senior Country Representative CEE, Bayer MaterialScience

Firma Bayer została członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) promującego w całej Polsce projektowanie, budownictwo oraz użytkowanie zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Firma Bayer, rozwijająca szereg projektów w dziedzinie zrównoważonego budownictwa dołączyła do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC – Polish Green Building Council).
Bayer od lat promuje autorską koncepcję budynków o zerowej emisji, EcoCommercial Building. Dołączenie do grona Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego umacnia rolę firmy w zwiększaniu świadomości i zachęcaniu do odpowiedzialnych zachowań. Sprzyja też dyskusji poświęconej zrównoważonemu rozwojowi, zgodnie z misją „ Science For a Better Life”.

Budynki są największymi konsumentami energii. Sektor budowlany jest odpowiedzialny za zużycie ok. 40% światowej energii (na podstawie danych dla Europy i USA). Przyczynia się on do prawie 50% emisji gazów cieplarnianych – tyle samo co przemysł i transport razem. Program Ochrony Środowiska ONZ (UNEP), którego Bayer jest członkiem, uznał, że żaden inny sektor gospodarki nie ma tak dużego potencjału do ograniczenia emisji.

Firma Bayer we współpracy z licznymi partnerami opracowała i zaadaptowała na skalę globalną koncepcję budynków o zerowej emisji – EcoCommercial Building. Dzięki izolacji produktami firmy Bayer oraz własnym zasobom generowania energii odnawialnej, budynek EcoCommercial Building może sam zaspokajać swoje potrzeby energetyczne. Budynki takie, zrealizowane przy użyciu materiałów i technologii Bayer MaterialScience są już w Niemczech, USA, Belgii, Indiach, a obecnie powstaje w Chinach.
W 2011 r. Bayer otworzył w Warszawie nową siedzibę budowaną w oparciu o światowe standardy zrównoważonego budownictwa – biurowiec łączy w sobie efektywność, zrównoważony rozwój i ochronę klimatu. Jednym z głównych celów architektów pracujących przy jego projekcie było wykorzystanie innowacyjnych technologii oraz zminimalizowanie niekorzystnego wpływu na środowisko. Dlatego do budowy wykorzystano materiały budowlane łatwo poddające się recyklingowi. Zastosowany został również nowoczesny system zarządzania budynkiem, który np. latem po otwarciu okna wyłącza chłodzenie. Ograniczeniu zużycia energii ma służyć wysoka sprawność odzyskiwania ciepła (do 84%), a retencja wód deszczowych ma zminimalizować zużycie wody.

Zaangażowanie firmy Bayer w zrównoważony rozwój co roku zyskuje szczególne uznanie: podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w styczniu 2012 r. agencja ratingowa SAM oraz audytorzy KPMG w raporcie „Sustainability Yearbook 2012”, wymienili Bayer jako najlepszą niemiecką firmę chemiczną i jedno z trzech przedsiębiorstw tego sektora na świecie, które otrzymały Złotą Klasę – najwyższą nagrodę za jakość. Bayer jest również liderem w dwóch najważniejszych indeksach w kategorii zrównoważonego rozwoju – Dow Jones Sustainability World Index (DJSI World) oraz Dow Jones Sustainability Europe Index (DJSI Europe). Na liście globalnych korporacji wymienionych w tzw. Carbon Disclosure Leadership Index, firma Bayer co roku znajduje się w czołówce najlepszych w swojej kategorii pod względem zmniejszania emisji dwutlenku węgla wytwarzanego w ramach procesów produkcyjnych. Do 2020 r. firma zamierza ograniczyć emisję gazów cieplarnianych o 35%.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Uszczelnianie trudnych powierzchni! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Doszczelniając przegrodę od strony wewnętrznej budynku ograniczamy przenikanie pary wodnej do warstwy izolacyjnej, natomiast... ZOBACZ »Tych fachowców najczęściej poszukują Polacy »

Szybki montaż stropu - jak to zrobić »

3/4 Polaków deklaruje, że potrzebuje fachowca do wykonania pracy w domu lub mieszkaniu. Najczęściej poszukiwanym jest...
czytaj dalej »

Oprócz znacznych oszczędności finansowych wynikających między innymi z braku dodatkowych ociepleń, możliwości prowadzenia w stropie instalacji, montażu stropu bez użycia dźwigów i... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Doskonałe rozwiązanie do izolacji dachów płaskich »

Wpust balkonowy prosty, skośny, ogrzewany, nieogrzewany... Dobierz odpowiedni czytaj dalej » Hydroizolacja dachów odbywa się przy pomocy wałków lub natryskowo - najlepszą w danym przypadku metodę dobiera się... czytaj dalej »

Ochroń wnętrze domu przed silnym słońcem » »


Markizy, żaluzje, pergole, rolety - które rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak zabepieczyć ocieplenie przed rwącym wiatrem?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Siły działające na wybrany system ociepleń przenoszone są zarówno przez zaprawę klejową, jak i łączniki fasadowe. Dzięki...
czytaj dalej »

Zobacz, jak otrzymać uprawnienia do samodzielnego wykonywania zawodu architekta w Polsce i UE czytaj dalej »

Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Izolacje piwnic i garaży. Jakie rozwiązanie wybrać?


Bierzemy pod uwagę wszystkie czynniki takie jak np. wymagania techniczne obiektu, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować idealną oszczędność energii do wskazanego pomieszczenia. ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
7/8/2019

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Wtórne hydroizolacje poziome
  • - Mocowanie elewacji wentylowanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.