Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

SILKA YTONG na targach w Sosnowcu

Materiały prasowe  |  22.02.2012
Stoisko SILKA YTONG
Stoisko SILKA YTONG

W dniach 24-26 lutego w Sosnowcu na V Targach Budowlanych Silesia Building Expo wielu producentów, m.in. marki SILKA i YTONG, zaprezentuje swoją ofertę w dziedzinie nowoczesnych technologii budowlanych.

W ciągu 9 miesięcy 2011 r. inwestorzy indywidualni w podregionie sosnowieckim* oddali do użytku 534 domy jednorodzinne. Natomiast przez 11 miesięcy ub.r. inwestorzy indywidualni rozpoczęli w tym podregionie budowę 987 domów jednorodzinnych i uzyskali aż 1 226 pozwoleń na budowę. Analiza Xella Polska w oparciu o dane GUS potwierdza potencjał regionu dla rozwoju nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego.

W podregionie sosnowieckim inwestorzy indywidualni wykazują większą aktywność niż deweloperzy. Udział inwestorów indywidualnych w łącznej liczbie oddanych do użytku mieszkań w ciągu 9 miesięcy ub.r. wyniósł aż 80%. Liczba nowych inwestycji rozpoczętych przez inwestorów indywidualnych w ciągu 11 miesięcy 2011 r. była aż o 17,6% wyższa niż w analogicznym okresie 2010 r.

W ciągu 11 miesięcy ubiegłego roku inwestorzy indywidualni uzyskali aż o 25,2% więcej pozwoleń na budowę nowych domów jednorodzinnych niż w analogicznym okresie poprzedzającego roku.

Oprócz ożywienia w budownictwie jednorodzinnym w podregionie sosnowieckim można także zauważyć zmianę w podejściu do budowania i stosowanych materiałów ściennych wśród inwestorów indywidualnych.
Obserwuje się wzrost udziału betonu komórkowego i silikatów kosztem materiałów ceramicznych – wynika to z łatwości wykonania i lepszej izolacyjności termicznej ścian wzniesionych w tych materiałach.

Na Śląsku widać również wzrost świadomości ekologicznej inwestorów, co również wpływa na wybór technologii budowy. Coraz częściej stosuje się materiały energooszczędne. Sprzyja temu przede wszystkim wzrastająca świadomość ekologiczna, ale także chęć obniżenia wydatków na energię.

Odwiedzający targi w Sosnowcu będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą SILKA YTONG na stoisku 31 w sektorze Stolarki Budowlanej. Będa mieli okazje zobaczyć z bliska i poznać technologie i akcesoria budowlane. Do dyspozycji zwiedzających będą doradcy techniczni, przedstawiciele handlowi i instruktorzy SILKA YTONG, którzy podzielą się swoim doświadczeniem oraz odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące energooszczędnego budowania.

Udział w targach budowlanych to nie tylko możliwość pozyskania wielu informacji dotyczących materiałów budowlanych, nowych technologii, produktów, a także spotkania fachowców działających w branży.

* dane dot. powiatu będzińskiego, zawierciańskiego i miast na prawach powiatu: Dąbrowy Górniczej, Jaworzna i Sosnowca.

Targi SIBEX
24-26 lutego
Centrum Targowo – Wystawiennicze Expo Silesia
ul. Braci Mieroszewskich 124

Targi można odwiedzać w godzinach od 9:00 do 17:00.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »


"Wirtualne malowanie" - wykonaj sam symulację online »

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Obok wiedzy na temat produktów, równie istotna jest znajomość technologii, którą... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »


Zgarnij bony o wartości 100zł. Zobacz jak »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?

3 kroki do Super CashBack
czytaj dalej »

Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Płynne membrany poliuretanowe - gdzie je stosować?

Uszczelnianie obiektów inżynieryjnych - jak to robią specjaliści?

Siła związania do podłoża przekraczająca 20 kg/cm2, wysoka odporność na niszczące czynniki eksploatacyjne...
czytaj dalej »

Jak prawidłowo chronić ściany fundamentwe i zapewnić gwarancję żywotności obiektu? czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... czytaj dalej »

Jak mocować elewacje wentylowane?


Jak w realnych warunkach zachowują się różne systemy mocowań elewacji wentylowanych? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »


W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturę zeszklenia, wówczas żywica nie jest... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.