Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

SILKA YTONG na targach w Sosnowcu

Materiały prasowe  |  22.02.2012
Stoisko SILKA YTONG
Stoisko SILKA YTONG

W dniach 24-26 lutego w Sosnowcu na V Targach Budowlanych Silesia Building Expo wielu producentów, m.in. marki SILKA i YTONG, zaprezentuje swoją ofertę w dziedzinie nowoczesnych technologii budowlanych.

W ciągu 9 miesięcy 2011 r. inwestorzy indywidualni w podregionie sosnowieckim* oddali do użytku 534 domy jednorodzinne. Natomiast przez 11 miesięcy ub.r. inwestorzy indywidualni rozpoczęli w tym podregionie budowę 987 domów jednorodzinnych i uzyskali aż 1 226 pozwoleń na budowę. Analiza Xella Polska w oparciu o dane GUS potwierdza potencjał regionu dla rozwoju nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego.

W podregionie sosnowieckim inwestorzy indywidualni wykazują większą aktywność niż deweloperzy. Udział inwestorów indywidualnych w łącznej liczbie oddanych do użytku mieszkań w ciągu 9 miesięcy ub.r. wyniósł aż 80%. Liczba nowych inwestycji rozpoczętych przez inwestorów indywidualnych w ciągu 11 miesięcy 2011 r. była aż o 17,6% wyższa niż w analogicznym okresie 2010 r.

W ciągu 11 miesięcy ubiegłego roku inwestorzy indywidualni uzyskali aż o 25,2% więcej pozwoleń na budowę nowych domów jednorodzinnych niż w analogicznym okresie poprzedzającego roku.

Oprócz ożywienia w budownictwie jednorodzinnym w podregionie sosnowieckim można także zauważyć zmianę w podejściu do budowania i stosowanych materiałów ściennych wśród inwestorów indywidualnych.
Obserwuje się wzrost udziału betonu komórkowego i silikatów kosztem materiałów ceramicznych – wynika to z łatwości wykonania i lepszej izolacyjności termicznej ścian wzniesionych w tych materiałach.

Na Śląsku widać również wzrost świadomości ekologicznej inwestorów, co również wpływa na wybór technologii budowy. Coraz częściej stosuje się materiały energooszczędne. Sprzyja temu przede wszystkim wzrastająca świadomość ekologiczna, ale także chęć obniżenia wydatków na energię.

Odwiedzający targi w Sosnowcu będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą SILKA YTONG na stoisku 31 w sektorze Stolarki Budowlanej. Będa mieli okazje zobaczyć z bliska i poznać technologie i akcesoria budowlane. Do dyspozycji zwiedzających będą doradcy techniczni, przedstawiciele handlowi i instruktorzy SILKA YTONG, którzy podzielą się swoim doświadczeniem oraz odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące energooszczędnego budowania.

Udział w targach budowlanych to nie tylko możliwość pozyskania wielu informacji dotyczących materiałów budowlanych, nowych technologii, produktów, a także spotkania fachowców działających w branży.

* dane dot. powiatu będzińskiego, zawierciańskiego i miast na prawach powiatu: Dąbrowy Górniczej, Jaworzna i Sosnowca.

Targi SIBEX
24-26 lutego
Centrum Targowo – Wystawiennicze Expo Silesia
ul. Braci Mieroszewskich 124

Targi można odwiedzać w godzinach od 9:00 do 17:00.

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Czego użyć do izolacji balkonu, a czego do izolacji dachu?

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Najczęściej spotykane w polskim budownictwie dachy to dachy płaskie, pokryte papą lub blachą, więc... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Jak i czym ocieplić poddasze?


W systemie termoizolacji na krokwiach, która z pewnością jest najbardziej efektywną metodą termoizolacji, stosuje się... ZOBACZ »Gdy ważna jest termoizolacyjność i estetyka...

Tłumienie dźwięków uderzeniowych i drgań budynków. Zobacz »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających... czytaj dalej »

Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważna?

Wyniki badań statystycznych wskazują, że ok. 80% wszystkich uszkodzeń obiektów budowlanych sprowadza się w rezultacie do problemów z nieszczelną hydroizolacją.  czytaj dalej »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa i czyszczeniu... ZOBACZ »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Wypróbuj aplikację projektową i stwórz własną wizualizację »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » Dodaj własne zdjęcie i dopasuj kolory elewacji lub wnętrza do swojego budynku! czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Wpust balkonowy prosty, wpust balkonowy skośny, ogrzewany lub nieogrzewany? Co wybrać? czytaj dalej »

Czego jeszcze nie wiesz o izolacji natryskowej?


Poliole to grupa wyrobów przeznaczonych do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów, które... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.