Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Nowy sekretarz generalny w "SIPUR"

Materiały prasowe  |  09.02.2012
Nowy sekretarz generalny SIPUR – Maciej Kubanek
Nowy sekretarz generalny SIPUR – Maciej Kubanek

Od 1 lutego br. funkcję Sekretarza Generalnego Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „S I P U R” pełni Maciej Kubanek.

Mgr inż. Maciej Kubanek jest absolwentem wydziału Budowy Maszyn Politechniki Poznańskiej. Od początku pracy zawodowej jest związany z budownictwem.
Przez długi czas zajmował się segmentem płyt warstwowych w Metalplast Oborniki, później Ruukki Polska. Był członkiem komitetów technicznych CEN i PKN oraz komitetu sterującego organizacji producenckiej PANAMA.
Obecnie współpracuje z Włozamot Panel Sp. z o.o., gdzie zajmuje się m.in. wdrażaniem nowych produktów.

Podczas ostatniego Zgromadzenia Ogólnego Związku SIPUR w styczniu br. w Poznaniu odbyło się spotkanie z dyrektorem Jarosławem Krügerem z Delegatury UOKiK Poznań. Omówiono na nim działania, które mogą ograniczać konkurencję. Dyrektor poinformował zebranych o przewidzianych w polskim ustawodawstwie prawnych konsekwencjach stosowania nieuczciwych praktyk rynkowych, które naruszają zbiorowy interes konsumentów.
Podjęto też decyzję o objęciu patronatem merytorycznym oraz uczestnictwie w formie prelekcji w konferencji CEP® Poland 2012 Czysta Energia i Budynki Przyszłości, która odbędzie się w dniach 17-18.04.2012 w Warszawie (www.cep-warsaw.com).

Na spotkaniu podsumowano przeprowadzone na początku br. prezentacje dla studentów Politechniki Poznańskiej dotyczące energooszczędnych technologii w budownictwie, na których obecnych było około 150 studentów kierunku budownictwo. Związek planuje zwiększenie liczby prelekcji dla studentów uczelni technicznych.

W dniach 24-27.01.2012 r. SIPUR uczestniczył w tegorocznych targach Budma. Stoisko organizacji odwiedziło wiele osób zainteresowanych nowoczesnymi materiałami izolacyjnymi. Przedstawiciele firm członkowskich odpowiadali na pytania dotyczące właściwości, zastosowań i korzyści wynikających ze stosowania poliuretanu.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Najlepszy system stropowy?


Betonowe stropy można produkować na różne sposoby – z betonu przygotowanego na placu budowy lub w fabryce, gdzie panują kutemu optymalne warunki. ZOBACZ »


"Wirtualne malowanie" - wykonaj sam symulację online »

Dobierz najlepszy materiał izolacyjny »

Obok wiedzy na temat produktów, równie istotna jest znajomość technologii, którą... czytaj dalej » Niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie budżetu... czytaj dalej »


Zgarnij bony o wartości 100zł. Zobacz jak »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?

3 kroki do Super CashBack
czytaj dalej »

Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Jak zapewnić trwałość mocowania elewacji?


Wsporniki przejmują ciężar muru i za pomocą zabetonowanych szyn kotwiących lub kotew przekazują go na ścianę nośną... ZOBACZ »


Płynne membrany poliuretanowe - gdzie je stosować?

Uszczelnianie obiektów inżynieryjnych - jak to robią specjaliści?

Siła związania do podłoża przekraczająca 20 kg/cm2, wysoka odporność na niszczące czynniki eksploatacyjne...
czytaj dalej »

Jak prawidłowo chronić ściany fundamentwe i zapewnić gwarancję żywotności obiektu? czytaj dalej »

Jak wykonać trwałe posadzki?

Jakich technologii oraz materiałów użyć do wykonania podłóg przemysłowych, naprawy betonów lub przeprowadzenia renowacji posadzek?  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... czytaj dalej »

Jak mocować elewacje wentylowane?


Jak w realnych warunkach zachowują się różne systemy mocowań elewacji wentylowanych? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Innowacyjny system kompozytowych wzmocnień konstrukcji »


W przypadku gdy temperatura przekroczy temperaturę zeszklenia, wówczas żywica nie jest... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.